POVRATAK IZ VIROVITICE S NOVA DVA BODA

Rukometaši Osijeka nadoknadili 12. kolo u kojem su svladali ekipu Virovitice s 23:30

Izabranici Daga Kovačevića u zaostaloj su utakmici 12. kola Prve hrvatske
rukometne lige Sjever u gostima svladali RK Viro-Viroviticu s 23:30. Time su se
popeli na drugo mjesto prvenstvene tablice, a za vodećom Požegom zaostaju još
dva boda.

U prvom dijelu susreta gledali smo borben i ravnopravan dvoboj. Poveli su domaćini
pogotkom Flanjka, a Osijek je odmah izjednačio preko Jurića. Pokušali su se naši
rukometaši ubrzo odvojiti, u devetoj su minuti imali 3:5, no Virovitičani pogotcima
Dozana i Dujmovića odmah preokreću rezultat.

Krajem prvog poluvremena igrači Osijeka povezali su tri uzastopna pogotka pa je
početkom 30. minute na semaforu stajalo 13:15. I, kada se činilo da će se s tim
rezultatom otići na odmor, domaći rukometaši u posljednjih deset sekundi postižu
dva pogotka i izjednačavaju na 15:15.

U drugi dio susreta obje su momčadi krenule strpljivo nadmudrujući se pa je prvi
pogodak pao tek u 35. minuti – strijelac Matej Zrno. Osječki je kapetan tim
pogotkom pokrenuo dominaciju Osijeka koji je čitavo drugo poluvrijeme održavao
prednost. Od 40. minute zaredali su naši rukometaši tri pogotka – Fran Čurić, Martin
Lukac i Mario Goluža redom su se upisivali u strijelce i tako povećali vodstvo Osijeka
na 17:21.

Goluža najučinkovitiji igrač susreta, do kraja još ogled s Metalcem
Pokušali su domaćini sustići tu razliku, ali kada je Matej Radović u 51. minuti zabio
za 20:25, otežao im je zadatak. U 54. minuti opet kreće mali niz Osijeka. Prvi je
mrežu zatresao Ninaj, zatim Šimatić pa Lukac, i onda opet Ninaj za kraj. Četiri
uzastopna pogotka, a domaćini bez učinka. Dovoljno za novu pobjedu i nova dva
boda.

Posljednji pogodak na utakmici postigao je Mario Goluža i time postavio konačan
rezultat od 23:30.

Goluža se sa sjajnih sedam pogodaka prometnuo u najefikasnijeg igrača osječkih
redova, a dobar je učinak imao i Kuštrim Ninaj koji se četiri puta upisao u strijelce.
Zapravo, cijela je momčad bila dobro raspoložena pa je većina igrača zatresla
mrežu koji put.

Ovom je pobjedom ekipa Daga Kovačevića skočila na drugo mjesto ligaške ljestvice
s 20 osvojenih bodova u 12 susreta. Za vodećom Požegom zaostaje dva boda, ali i
jednu utakmicu. Taj će zaostali susret nadoknaditi već sutra kada će za kraj prve
polusezone na Zrinjevcu dočekati zagrebački Metalac.