OSIJEK SLAVIO NA KRILIMA NEZAUSTAVLJIVOG KUŽEA

Osječani uspješno nadoknadili zaostatak pa pobijedili na domaćem parketu

Rukometaši Osijeka upisali su novu prvenstvenu pobjedu. U sklopu 24. kola Prve hrvatske
rukometne lige Sjever Osječani su večeras na Zrinjevcu slavili nad Medveščakom s 35:33.
Izabranici Daga Kovačevića nisu najbolje ušli u utakmicu pa su većinu prvog dijela susreta
hvatali zaostatak. Uspješno, jer pogotkom Tina Kužea za rezultat 17:16 odlaze na odmor s
minimalnom prednosti.
U nastavku utakmice gledali smo prilično ravnopravan dvoboj. Pokušali su se rukometaši
Medveščaka rezultatski odvojiti u nekoliko navrata, ali momčad Osijeka uspješno se vraćala pa
je u 55. minuti semafor pokazivao 31:31. Nakon tri pogotka Tina Kužea i sjajne obrane Ivana
Bošnjaka, osječki prvotimci na domaćem terenu slavili su s 35:33.
Najbolji u redovima Osijeka bili su srednji vanjski Kuže s 12 postignutih pogodaka te vratar
Bošnjak s isto toliko obrana.
Ovom pobjedom RK Osijek ostaje na petom mjestu prvenstvene tablice s 26 osvojenih bodova.
U sljedećem kolu, već u subotu 29. svibnja, momčad Daga Kovačevića gostuje kod RK Viro-
Virovitice. Utakmica je na rasporedu u 18 sati.