SJAJNI OSJEČANI SVLADALI I DUGO SELO

Momčad Daga Kovačevića slavila s 26:30 i ostala na čelu ljestvice

Rukometaši Osijeka i ovaj vikend donose dva boda s gostovanja. U sklopu šestog
kola Prve hrvatske rukometne lige Sjever svladali su MRK Dugo Selo s 26:30 i tako
ostali na samom vrhu prvenstvene ljestvice.

U prvom dijelu susreta gledali smo poprilično ravnopravan dvoboj. Poveli su
Osječani pogotkom Čurića, a domaćini odmah izjednačili preko Pervana. U 10.
minuti Dugoselci su prvi put poveli sa 7:6 i održavali prednost sljedećih desetak
minuta dok Lukac nije izjednačio i pokrenuo dobru seriju Osječana. Do kraja prvog
poluvremena naši su rukometaši dominantniji pa na odmor odlaze s prednošću od
13:16.

Drugi dio susreta bolje otvara ekipa Dugog Sela koja odmah sustiže rezultatsku
razliku, a onda se nastavlja u ritmu gol Osječana – gol domaćina. Sve do 42. minute
kada izabranici Daga Kovačevića dolaze u prednost koju nisu izgubili do kraja
susreta. Najveću prednost na utakmici upisali su u 54. minuti kada pogotkom Ninaja
dolaze na 21:26. Mirno privode susret kraju, a konačan rezultat također postavlja
Ninaj pa Osječani s 26:30 nastavljaju svoj uspješan niz.

Osječki rukometaši danas su bili dobro raspoloženi pa je teško istaknuti najboljeg.
Najučinkovitiji je ponovno bio kapetan Matej Zrno s pet pogodaka, a po četiri gola
zabila su petorica igrača – Marko Žganjer, Marin Jurić, Kuštrim Ninaj, Filip Vuković te
Matej Radović.

RK Osijek na čelu je ljestvice s 11 osvojenih bodova u šest odigranih susreta. A u
sljedećem kolu očekuje nas još jedan mali slavonski derbi kada će Osječani u
subotu, 30. listopada na Zrinjevcu ugostiti trećeplasiranu Požegu. Utakmica je na